Harduer

iPhone 5 do të paraqitet në treg gjatë shtatorit

Publikuar , 20 Prill 2011
0
iPhone 5 do të paraqitet në treg gjatë shtatorit

Reuters raporton se burime të afërta me ngjarjen kanë konfirmuar se prodhimi do të fillojë në korrik dhe se iPhone 5 mund të paraqitet në shtator. Ky natyrisht është një lajm i keq për ata që presin që iPhone 5 të lansohet në Konferencën Botërore të Zhvilluesve në muajin qershor, por megjithatë është më optimist se një raport i publikuar nga Avian Securities që theksonte se iPhone 5 mund të mos lansohet deri në vitin 2011.

Sipas Apple Insider, raporti në përgjithësi konfirmon atë që ka thënë analisti Ming-Chi Kuo me Concord Securities në lidhje me momentin e lansimit. Kuo gjithashtu tha se iPhone 5 do të ketë një kamerë 8 megapikselëshe dhe një dizajn të përmirësuar të antenës. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Një zgjidhje inovative që mund të eliminojë kamera selfie