Harduer

iPhone 5 me ekran prej 4 inçëve

Publikuar , 26 Janar 2012
0
iPhone 5 me ekran prej 4 inçëve

Madhësia e ekranit për shembull ka qenë nga 3.5 inçë në 4+ inçë, tha 9to5Mac, dhe LG është duke e bërë njërin nga këta ekrane. Fabrika prodhuese ndryshon nga iPhone 4 dhe iPhone 4S, por nuk përfshin formën e përfolur.

9to5Mac spekuloi që sipas kohës së prodhimit të pajisjes iPhone, ndërmarrja Apple mbase do ta bëjë lëshimin e këtij prodhimi në fillim të verës. iPhone 4S ka dalë në tetor të vitit të kaluar; prodhimi i tij nuk kishte filluar deri në pranverën e vitit të kaluar.

Gjatë një thirrje për të treguar përfitimet, Apple tha që ka shitur 37.04 milionë iPhone gjatë çerekut të katërt të vitit dhe CEO i kësaj ndërmarrjeje, Tim Cook, tha që 4S ishte versioni më i popullarizuar. Shefi i Apple tha që njerëzit ende janë duke e blerë smartphone-in e vet të ri./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për ushtrinë Amerikane