Analiza

iPhone 5S përballë konkurrentëve (Grafik)

Publikuar , 11 Shtator 2013
0
iPhone 5S përballë konkurrentëve (Grafik)

iphone 5s -Më në fund u prezantua edhe iPhone 5S, duke konfirmuar pothuajse të gjitha thashethemet që kishim dëgjuar kohët e fundit.

Ndërkohë që adhuruesit e vërtetë të kompanisë po bëhen gati të mbajnë rradhën në momentin që smartfoni do të dalë zyrtarisht në shitje, ju, si konsumator më i arsyeshëm që jeni, do të bëni një kërkim para se të blini telefonin tuaj të ri.

iPhone 5S është një smartfon mjaft impresionues, por telefoni do të përballet sërish me konkurrencën e fortë kur të hidhet zyrarisht në treg më 20 shtator. Motorola, Samsung, HTC dhe Nokia kanë të gjithë telefonë të shtrenjtë me karakteristika shumë të mira, megjithatë, sot beteja mes tyre po bëhet gjithmonë e më e vështirë.

Grafiku i mëposhtëm vendos përballë njëri-tjetrit iPhone 5S, Galaxy S4, HTC One, Moto X dhe Lumia 920, duke ofruar kështu një analizë në bazë të specifikimeve. (PCWorld Albanian)

phonecomparisonchartnew

LEXO EDHE:  Zbulohet një problem sigurie që mund të ketë ekspozuar 500 milionë iPhone dhe iPad