Lajmet

iPhone 6 Plus i bashkohet nismës së Galaxy Note 7-tës, përfshihet nga flakët në xhepin e një përdoruesi

Publikuar , 04 Tetor 2016
0
iPhone 6 Plus i bashkohet nismës së Galaxy Note 7-tës, përfshihet nga flakët në xhepin e një përdoruesi

700_1475483073Në një incident të rrezikshëm, iPhone i një studenti u kap në flakë ndërkohë që ishte në klasë duke hapur një vrimë në xhepin e tij.

Incidenti ndodhi gjatë një leksion ku telefoni tij inteligjent filloi të nxirrte tym. Sipas Darin, bateria ishte shkarikuar dhe nuk ishte në karikim.

Zjarri u fik me mbërritjen e nënpunësve të sigurisë, por për shkak të tymit, studentët u zhvendosën në një klasë tjetër. Fatmirësisht, Darin shpëtoi pa ndonjë dëmtim serioz.

man_1475483132Ky nuk është rasti i vetëm ku një iPhone mori zjarr. Para pak muajsh, një këshilltar me profesion nga Australia përjetoi të njëjtat djegie serioze pasi iPhone i tij mori zjarr në xhep. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Marka Kineze e smartfonëve që po pushton tregun Evropian

Tags >

iphone