Blog

iPhone 6S i shpërton jetën një 45 vjeçareje gjatë sulmit të Mançesterit

Publikuar , 26 Maj 2017
0
Sipas bashkëshortit të saj copëza metalike prenë gishtin e saj përpara se të ndaleshin nga telefoni dhe të devijoheshin. iPhone 6S i shpërton jetën një 45 vjeçareje gjatë sulmit të Mançesterit

Një grua mësohet të ketë mbijetuar sulmit të Mançesterit falë iPhone të saj. Bashkëshorti i Lisa Bridgett tha se pjesët metalike të cilat u dërguan nga shpërtimi në drejtim të saj u ndaluan nga telefoni.

45 vjeçarja kishte shkuar në koncertin e Ariana Grande mbrëmjen e së Hënës kur terrorist Salman Abedi shpërtheu bombën duke lënë dhjetëra të vrarë e të plagosur.

Sipas bashkëshortit të saj copëza metalike prenë gishtin e saj përpara se të ndaleshin nga telefoni dhe të devijoheshin.

Ajo po fliste në telefon në momentin e shpërthimit edhe pse nuk i shpëtoi çdo dëmi fizik. 45 vjeçarja mori plagë të lehta në duar dhe në qafë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Dell përditëson laptopët me procesorët e gjeneratës së 10-të Intel