Harduer

iPhone X i ri do të ofrohet edhe me dy karta SIM

Publikuar , 31 Korrik 2018
0
HomePod firmware i Apple, zbuloi dizajnin e ekranit të iPhone X, dhe ndërtimet beta të iOS 11 përfshinin Face ID, Animoji dhe përditësimet e AirPods para se edhe Apple t'i njoftonte ato. iPhone X i ri do të ofrohet edhe me dy karta SIM

Thashethemet për një iPhone me kartë SIM të dyfishtë u shfaqën së pari në fillim të këtij viti, dhe tani iOS 12 i Apple po mbështet raportet. Një “iPhone X Plus” I ri thuhet se do të përfshijë një ekran OLED 6,5 inç dhe mbështetje të dyfishtë SIM në rajone të caktuara.

9to5Mac raporton se zhvilluesi beta 5 iOS 12, i lançuar dje, përfshin referenca ndaj mbështetjes së dyfishtë SIM.

Nëse iOS 12 beta është i saktë, nuk do të ishte hera e parë që Apple zbulon mbështetjen e ardhshme të softuerit ose harduerit në një sistem operativ beta.

HomePod firmware i Apple, zbuloi dizajnin e ekranit të iPhone X, dhe ndërtimet beta të iOS 11 përfshinin Face ID, Animoji dhe përditësimet e AirPods para se edhe Apple t’i njoftonte ato.

iOS 12 beta më i fundit ka zbuluar gjithashtu se ngarkimi wireless i  AirPods mund të jetë i gatshëm për t’u lançuar. Apple pritet të mbajë ngjarjen e saj vjetore të iPhone në Shtator, gjatë së cilës pritet që kompania të lançojë tre iPhone të rinj.

Një “iPhone X Plus” i ri thuhet të përfshijë një ekran OLED prej 6.5 inç, së bashku me një model LCD prej 6.1 inç dhe një rifreskim të iPhone 5.8 inç. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple thotë se humb para nga riparimi i pajisjeve të saj edhe pse tarifon shuma marramendëse