Blog

iPhone X rrit me 10% koston mesatare të telefonëve inteligjentë

Publikuar , 29 Mars 2018
0
Të dhënat vinë nga GFK dhe gjithashtu vënë në dukje se shitjet kanë filluar të biejnë ndërsa tregu po mbipopullohet. iPhone X rrit me 10% koston mesatare të telefonëve inteligjentë

Pas debutimit të iPhone X, telefoni më i shtrenjtë që Apple ka prodhuar ndonjëherë, çmimi mesatar i një telefoni inteligjent është rritur me 10% në tre mujorin e tretë të 2017-ës.

Me një çmim fillestar prej 999 dollarësh, iPhone X kushton 3 herë më shumë se çmimi mesatar i një telefoni inteligjent shitur në mbarë botën në 2017-ën.

Të dhënat vinë nga GFK dhe gjithashtu vënë në dukje se shitjet kanë filluar të biejnë ndërsa tregu po mbipopullohet.

Prodhuesit gjithashtu kanë filluar të fokusohen në funksionalitete premium në përpjekje për të rritur vlerën e operacioneve të tyre. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Aktori me famë botërore vendos të fshijë llogarinë e tij në Facebook

Lajmet e fundit>