Lajmet

IPKO dhe RTK transmetojnë EURO 2012 në HD

Publikuar , 22 Qershor 2012
0
IPKO dhe RTK transmetojnë EURO 2012 në HD

Ofruesi i shërbimeve të Internetit dhe telefonisë mobile IPKO, në bashkëpunim me Radio Televizionin e Kosovës RTK, do t’u ofrojnë shikuesve nga Kosova kënaqësinë që të ndjekin ndeshjet çerek-finale, gjysëm-finale dhe finalen e madhe të Kampionatit Europian të Futbollit, EURO 2012, në formatin High Definition, dhe atë në kanalin e parë, RTK HD, thuhet në njoftimin e postuar në Ueb faqen zyrtare të kompanisë IPKO

Më tutje në njoftimin e kompanisë thuhet, “me këtë hap, ne u kemi mundësuar të gjithë përdoruesve të platformës sonë digjitale, të shikojnë ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit europian në kualitetin më të mirë televiziv – High Definition.” (PCWorld Albanian) 

 

LEXO EDHE:  Raporti zbulon sa i mirë është interneti celular 4G në Shqipëri dhe Kosovë për të luajtur lojëra si Fortnite dhe PUBG

Tags >

ipko