Lajmet

Lexuesi i ri i lëvizshëm, iRiver B30

Publikuar , 25 Maj 2009
0
Lexuesi i ri i lëvizshëm, iRiver B30

Amerika Veriore, sërisht është në qendër të vëmendjes me lexuesin më të ri portal. B30 nga iRiver që përkrah T-DMB sapo ka zbarkuar në ueb faqen koreane të iRiver, dhe duket se lista e veçorive është mjaft e gjatë.

I kategorizuar si PMP, kjo pajisje e re duke filluar nga ekrani 2.8 inç QVGA, është e pajisur me FM radio, port për kartela të memories microSD, memorie të integruar 4/8/16 GB, ngjyra të veshjes bardh/zi/hirtë, lidhje për USB 2.0, etj.

Përkrah një listë të gjërë të formateve muzikore, ndërsa falë baterisë së mirë, pëdoruesit mund të dëgjojnë deri në 40 orë muzikë non-stop ose mund të shikojnë deri në 5.5 orë video material. Sipas të gjitha gjasave iRiver B30 do të paraqitet në treg me një çmim mes 150 dhe 180 dollarë.
 

 

LEXO EDHE:  Huawei prezanton flagshipin e ardhshëm pa aplikacionet e Google