Lajmet

Ish – ekzekutivi i Microsoft vdes pas një aksidenti me aeroplan

Publikuar , 16 Gusht 2013
0
Ish – ekzekutivi i Microsoft vdes pas një aksidenti me aeroplan

Një ish- ekzekutiv i Microsoft-it dhe djali i tij vdiqën në një aksident me një aeroplan të vogël të premten.

Piloti bëri ndeshje duke u përplasur me dy shtëpi në East Haven, CT, ku Bill Henningsgaard ndërroi jetë. Ai kishte punuar në Microsoft për 14 vite.

Të shtunën, policia e East Haven ka rikthyer katër trupa nga ndeshja, dy nga të cilët ishin Henningsgaard dhe djali I tij Maxwell. Sipas NBC News, ata ka vizituar kolegje në anën lindore, duke përfshirë Yale.

Henningsgaard ishte më parë i përfshirë në një incident me aeroplan në vitin 2009. Në atë kohë, ai ishte njëri nga të mbijetuarit. The Courant raportoi po ashtu që ekspertët mjekësorë do të kryejnë autopsinë e dy viktimave.

Social Venture Partners, që është një rrjet filantropistësh ku ishte Henningsgaard, bëri një deklaratë të premten në mbrëmje në lidhje me këtë ngjarje: Janë qindra njerëz që e kanë dëgjuar ngjarjen për Billin – kur ai kaloi miljen shtesë, kur ai dinte pikërisht gjënë e duhur për ta thënë, si do të dorëzohej.

Ai ishte vërtet i tërësishëm për këtë komunitet, me zemër, mendje dhe shpirt. Pasi bërë pothuajse çdo gjë që mundi në SVP dhe pastaj Youth Eastside Services, ai u shpërngul në i-labs dhe tani Eastside Pathways dhe shumë pika të tjera përgjatë rrugës. Njëra nga humbjet më të mëdha është rreth asaj se sa ai kishte dhënë, por trashëgimia e tij është njëra nga përkushtimet autentike, për kujdes për këtë botë. (PCWorld Albanian)

Bill

LEXO EDHE:  Microsoft sjell nostalgji me File Manager e 1990

Tags >

Microsoft
Lajmet e fundit>