Softuer

iTunes 10.1 tani është në dispozicion për t’u shkarkuar

Publikuar , 13 Nëntor 2010
0
iTunes 10.1 tani është në dispozicion për t’u shkarkuar

Ndër risitë më të reja është edhe AirPlay, i cili do t’iu mundësojë të shikoni dhe përcillni videot prej iTunes tek Apple TV i ri.

AirPlay gjithashtu do të punojë edhe në iPhone, iPad dhe iPod Touch në kohën kur edhe iOS 4.2 lansohet, dhe ne dyshojmë që iOS 4.2 mund të lansohet sa më shpejtë gjatë ditëve të para të javës së ardhshme.

iTunes 10.1 gjithashtu ka një gamë të madhe të rregullimeve në bugs, dhe tani është në dispozicion për t’u shkarkuar nga Apple.

LEXO EDHE:  Kush është dhe nga vjen aplikacioni i plakjes që u bë viral

Lajmet e fundit>