Lajmet

iTunes mbërrin në Windows Store

Publikuar , 27 Prill 2018
iTunes në Windows Store është i ngjashëm me iTunes e zakonshëm që keni përdorur por që përditësimet kryhen përmes Windows Store tani e tutje dhe jo nga ana e Apple. iTunes mbërrin në Windows Store

Me vetëm pak ditë që na ndajnë nga konferenca e zhvilluesve Build 2018 e Microsoft, kompania bëri një premtim të fortë vitin e kaluar.

Tashmë ky premtim po përmbushet sepse Apple iTunes më në fund mbërriti në Windows Store.

Softueri i muzikës duhej të kishte debutuar në dyqanin e aplikacioneve të Microsoft në fund të 2017-ës por u shty.

iTunes në Windows Store është i ngjashëm me iTunes e zakonshëm që keni përdorur por që përditësimet kryhen përmes Windows Store tani e tutje dhe jo nga ana e Apple.

Gjithashtu është kompatibël me Windows 10 S Mode, sistem operativ i cili pranon aplikacioneve vetëm nga Windows Store.

Nëse dëshironi të instaloni iTunes duhet të keni Windows 10-ën të instaluar dhe të shkarkoni aplikacionin në këtë lidhje. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft rrit limiten e grupeve të Teams