Lajmet

Ja aplikacionet, lojërat dhe filmat më popullore në Google Play Store në 2016

Publikuar , 14 Dhjetor 2016
0
Ja aplikacionet, lojërat dhe filmat më popullore në Google Play Store në 2016

hero_img-01be7843-fill-820x452Teksa viti i afrohet fundit, Google Play tradicionalisht publikon listën e aplikacioneve, lojërave, muzikës, filmave, shfaqjeve televizive dhe librave më popullore për 2016.

The Force dhe Harry Potter as që i afroheshin superheronjve si Deadpool dhe “Deadpool Kills the Universe” të cilët dominuan klasifikimet e filmave dhe librave këtë vit.

Game of Thrones e mbajti The Walking Dead larg edhe një herë për të marrë Fronin si shfaqja televizive më popullore e 2016-tës. Dhe, sigurisht, Pokemon Go mori vendin e lojës më të famshme.

Aplikacionet më famshëm të 2016
1. Face Changer 2
2. Lumyer – Photo & Selfie Editor
3. Castbox – Podcast Radio Music
4. Emoji Keyboard Pro
5. MSQRD

Lojërat më të famshme të 2016
1. Pokémon GO
2. Clash Royale
3. Traffic Rider
4. slither.io
5. Dream League Soccer

Pesë këngët më të dëgjuara të 2016
1. Stressed Out, Twenty One Pilots
2. Sorry, Justin Bieber
3. One Dance (feat. WizKid & Kyla), Drake
4. Don’t Let Me Down (feat. Daya), The Chainsmokers
5. Me, Myself & I, G-Eazy

Pesë filmat më të shikuar të 2016
1. Deadpool
2. Star Wars: The Force Awakens
3. Zootopia
4. Captain America: Civil War
5. Batman v Superman: Dawn Of Justice

Pesë shfaqjet televizive më popullore të 2016
1. Game of Thrones
2. The Walking Dead
3. The Big Bang Theory
4. Mr. Robot
5. The Flash

Pesë librat më popullor të 2016
1. Deadpool Kills the Marvel Universe by Cullen Bunn
2. Harry Potter and the Cursed Child: Parts One and Two by J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
3. The Girl on the Train: A Novel by Paula Hawkins
4. The Art of War by Tzu Sun
5. Me Before You: A Novel by Jojo Moyes

LEXO EDHE:  Versioni i fundit i Firefox i jep fund ankthit të përdoruesve

Lajmet e fundit>