Blog

Ja kostumi më i pabesueshëm i Halloween-it inspiruar nga Pokemon Go

Publikuar , 31 Tetor 2016
0
Ja kostumi më i pabesueshëm i Halloween-it inspiruar nga Pokemon Go

sedklcu-e1477495587195-1200x959Publikuar fillimisht në GameWorld Albanian

Kostumet e Halluinit të bazuar në karaktere të video lojërave kanë qenë inspirimi i duhur çdo vit por një kostum i inspiruar nga Pokemon Go thyen çdo rekord për 2016-tën.

Youtuber-i mattcyborgelt zbuloi kreativitetin e tij në një video. Siç mund ta shihni kostumi i tij funksionon. Mund të gjuani një top pokemoni drejt ekranin të telefonit për të kapur një Pikaçu.

Videoja ka një orientim vertikal sepse është shpërndarë në Snapchat. Në të njëjtën kohë edhe Pokemon Go po feston Halloween-in e tij të parë me një eveniment brenda vetë lojës.

Gjer më datë 1 Nëntor disa krijesa do të shfaqen më shpesh si Frowzee, Gastly, Gengar, Golbat, Haunter, Hypno dhe Zubat. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”5z-iC5cs7jU”]

LEXO EDHE:  Apple, Google dhe Dropbox nën hetim në Itali