Harduer

Ja premtimi i madh i Huawei për telefonin 5G

Publikuar , 01 Shkurt 2019
0
Kongresi Mobil Botëror në Barcelonë tradicionalisht ka qenë shfaqja më e madhe e vitit për inovacionet mobile dhe Huawei do të jetë një prej kontributorëve. Ja premtimi i madh i Huawei për telefonin 5G

Kongresi Mobil Botëror në Barcelonë tradicionalisht ka qenë shfaqja më e madhe e vitit për inovacionet mobile dhe Huawei do të jetë një prej kontributorëve.

Kompania Kineze ka publikuar një ftesë e cila konfirmon debutimin e telefonit me ekran që paloset në MWC 2019.

Aktiviteti i prezantimit do të mbahet më 24 Shkurt.

Në një cicërimë më vete Huawei thotë se bota do të njihet me telefonin e parë 5G me palosje.

LG gjithashtu ka përgatitur një surprizë 5G. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Edhe pse e ka të ndaluar, Huawei P40 Pro përmban teknologji Amerikane

Tags >

5GHuawei