Ja se si

Ja se si mund të kopjoni fjalëkalimet në 1Password

Publikuar , 21 Korrik 2014
0
Ja se si mund të kopjoni fjalëkalimet në 1Password

hpx4szmc8s0ovzvleyxw1Password është një mundësi shumë e mirë për mbajtjen mend të fjalëkalimeve. Ja një shkurtesë e dobishme për aplikacionin mobil të cilin mund të mos e dini: tërhiqeni djathtas një fjalëkalim për ta kopjuar.

Kur jeni duke shikuar një listë të regjistrave, tërhiqeni gishtin sipër ekranit djathtas dhe më pas shtypni Copy Password. Kjo është e tëra. Fjalëkalimi është kopjuar dhe ju mund ta përdorni tani atë në ndonjë aplikacion tjetër.

1Password ka shfletuesin e vet të uebit, kështu që veçoria nuk është gjithmonë e dobishme. Për arsye të sigurisë, shkurtesa nuk do ta zbulojë fjalëkalimin. Për ta zbuluar fjalëkalimin, do të ju duhet të shkruani kredencialet për qasje dhe më pas të klikoni në fjalëkalim për ta parë atë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Autoriteti financiar më i lartë në SHBA: Kriptomonedha e Facebook nuk mund "të shkojë përpara"