Harduer

Ja se si punojnë Google Glass (Infografik)

Publikuar , 10 Prill 2013
0
Ja se si punojnë Google Glass (Infografik)

glassE keni menduar ndonjëherë se si punonjnë realisht syzet Google Glass? Artisti Martin Missfeldt krijoi një infografik që shpjegon punën e teknologjisë mbrapa Syzeve Inteligjente të Google.

Në thelb të funksionimit të Google Glass qëndron një mini projektor dhe një prizëm semi transparent që projekton në një shtim të shtesave të realitetit të infromacionit direkt tek retina e përdoruesit.

Inforgrafiku gjithashtu përshfin edhe një nga diskutimet mbi një nga pengesat më të mëdha të dizajnimit të Google Glass, të punuarit për njerëz që mbajnë syze normale. (PCWorld Albanian)

google glass infographic

LEXO EDHE:  NASA hakohet përmes një minikompjuteri

Lajmet e fundit>