Ja se si

Ja se si të fikni njoftimet e Samsung Galaxy në Galaxy S9

Publikuar , 08 Korrik 2018
0
I quajtur Galaxy Apps, ai përmban lojëra, stickers dixhitale falas, aplikacione për Samsung DeX dhe marrëveshje ekskluzive nga partnerët Samsung. Ja se si të fikni njoftimet e Samsung Galaxy në Galaxy S9

Telefonat Samsung si Galaxy S9 kanë një dyqan të dytë të aplikacioneve të përfshirë në të.

I quajtur Galaxy Apps, ai përmban lojëra, stickers dixhitale falas, aplikacione për Samsung DeX dhe marrëveshje ekskluzive nga partnerët Samsung.

Por nëse shtypni butonin e gabuar kur hapni së pari Galaxy Apps, ju regjistroni veten për njoftime dhe alarme.

Këto janë të ndryshme nga njoftimet tuaja të zakonshme nga aplikacionet si Facebook dhe Gmail, kështu që nuk do të jeni në gjendje t’i vini në heshtje ato përmes menusë së zakonshme të cilësimeve të njoftimit.

Për fat të mirë, nuk është e vështirë të mbyllësh njoftimet për Galaxy Apps. Ja sesi duhet të veproni:

  • Hapni Dosjen Samsung
  • Hapni Galaxy Apps
  • Prekni menunë e hamburgerëve (një buton prej tre pikash vertikale) në këndin e sipërm të djathtë
  • Prekni Cilësimet
  • Prekni Njoftimet
  • Rrëshqisni butonin në “off”. /PCWorld Albanian
LEXO EDHE:  Analistët japin parashikimin se kur do të keni në duar një smartfon 5G