Ja se si

Ja se si të krijoni tituj fantastik lajmesh (Infografik)

Publikuar , 09 Nëntor 2014
0
Ja se si të krijoni tituj fantastik lajmesh (Infografik)

A dëshironi që artikujt tuaj të lexohen nga më shumë individë? Zgjidhja është e thjeshtë: punoni me titujt e lajmeve. 80% e njerëzve do të gjykojnë artikullin nga titulli. Kështu që vendosni titujt që ja vlejnë.

Të shkruarit e artikujve është një punë e vështirë, kështu që mos i lejoni përpjekjet tuaja të shkojnë dëm? Duke shfaqur një titull fantastik, ju do të inkurajoni vizitorët të lexojnë tërë artikullin. Nëse sapo keni filluar të shkruani artikuj dhe keni nevojë për disa këshilla në inforgrafikun e mëposhtëm ju ofrojmë 5 të tilla që janë esenciale për titujt e lajmeve. (PCWorld Albanian)

what-makes-a-good-headline

LEXO EDHE:  Përditësoni menjëherë shfletuesin Firefox

Lajmet e fundit>