Ja se si

Ja sesi të publikoni cicërima në Twitter nëpërmjet shiritit të adresës në Chrome

Publikuar , 07 Nëntor 2016
0
Ja sesi të publikoni cicërima në Twitter nëpërmjet shiritit të adresës në Chrome

chrome-extensions-every-twitter-user-should-know-1280x600A e dini se shiriti i adresës në shfletuesin Chrome, Omnibox, mund tu shërbejë shumë më tepër sesa të kërkoni diçka në internet.

Mund të kërkoni një uebfaqe, një ngjarje në kalendar dhe tashmë falë një shtojce, Chromnitweet, mund të postoni cicërima në Twitter.

I gjithë procesi është tejet i lehtë. Sapo të keni instaluar shtojcën në shfletuesin tuaj do tu kërkohet akses në llogarinë e Twitter.

Më pas duke shkruaj tw në shiriti në e adresës shoqëruar nga një hapësirë, Omnibox do të konverfohet menjëherë në një shirit Chromnitweet.

Ndërsa shkruani cicërimën shtojcat do tju njoftojë për karakteret që ju nga kanë ngelur. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  YouTuberi zbulon sesa fitoi gjatë 2019-ës dhe si të fitoni më tepër nga videot