Ja se si

Ja sesi të shfaqni përqindjen e baterisë në taskbar

Publikuar , 03 Tetor 2016
0
Ja sesi të shfaqni përqindjen e baterisë në taskbar

screenshot-17Windows 10-ta ofron informacion të bollshëm rreth gjendjes së baterisë dhe nëse vendosni kursorin mbi ikonën e saj do të merrni pëqindjen e saj. Ky sistem është shumë i mirë por mund bëhet edhe më mirë.

Një aplikacion falas na vjen në ndihmë në këtë moment dhe quhet BatteryBar. Është i vogël, i lehtë për tu përdorur dhe ofron infomacion më shumë sesa vetë Windows 10-ta. Për më tepër përqindja e baterisë do të jetë gjithnjë aty në taskbar.

Për ta vënë në funksion ndiqni këto hapa:

  1. Shkarkoni versionin falas
  2. Instalojeni duke klikuar mbi butonat “Next” që u shfaqen2016-09-21_213319

Kjo është e gjitha. Nëse klikoni mbi ikonën e baterisë do të shfaqë kohën e ngelur në vend të përqindjes së baterisë. Nëse klikoni përsëri procedura do të jetë e anasjellta. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  OnePlus 7T vjen me Android 10 dhe çmim të pakrahasueshëm