Lajmet

Ja si do të jetë e ardhmja me Realitetin e Shtuar

Publikuar , 13 Mars 2018
0
Ja si do të jetë e ardhmja me Realitetin e Shtuar

Koncepti i Augumented Reality mendohet se do të transformojë ambjentin ku jetojmë dhe përditshmërinë tonë.

Ky film i shkurtër nga regjisori Keiichi Matsuda, një dizajner i specializuar në gjetjen e pikës së përbashkët midis realitetit dhe teknologjisë, shpreh pikërisht se si mund të jetë jeta jonë në një të ardhme në të cilën teknologjia dominon çdo aspekt të ditës.

LEXO EDHE:  SHBA i thotë Evropës: Kujdes nga Huawei

Lajmet e fundit>