Lajmet

Jeni nostalgjik për të kaluarën: Përdorni Windows 1.01 në shfletuesin tuaj me këtë emulator

Publikuar , 28 Tetor 2013
0
Jeni nostalgjik për të kaluarën: Përdorni Windows 1.01 në shfletuesin tuaj me këtë emulator

win1-730x301Nëse jeni të pasionuar pas informatikës së vjetër dhe se si ka përparuar ajo, atëherë ky emulator që përdor Window 1 në shfletuesin tuaj do të ju japë mjaft kënaqësi.

Programet në dispozicion përgjatë kësaj demoje të Windows 1.01, që ishte lëshuar në vitin 1985, përfshijnë Notes, Clock, Reversi, Paint dhe më tepër.

Emulatori ishte zhvilluar nga James Friend nga Australia, që ka krijuar edhe një version demo të Mac System 7 dhe një demo të Windows 3.0 për t’iu mundësuar që të jetoni sërish dhe të rikujtoni momentet nostalgjike nga platforma të ndryshme. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft sjell nostalgji me File Manager e 1990

Tags >

windows
Lajmet e fundit>