Harduer

Jetëgjatësi për t’u çmuar e baterisë së Samsung Galaxy Nexus

Publikuar , 18 Dhjetor 2011
0
Jetëgjatësi për t’u çmuar e baterisë së Samsung Galaxy Nexus

Ashtu siç mund të shihni nga rezultatet e mëposhtme, Galaxy Nexus zgjati vetëm 3 orë dhe 40 minuta në testimin në baterinë e llaptopit. Ky testim përfshin një lundrim të vazhdueshëm në ueb përgjatë teknologjisë 4G me ndriçimin e ekranit prej 40%. GPS, Bluetooth, Wi_Fi dhe sinkronizimi automatik ishin të ndalur. Kur u bë testimi i baterisë në Galaxy Nexus të zhbllokuar të rrjetit T-Mobile, pajisja kishte 5 orë funksionim. Kjo paraqet një dallim prej 1.5 orëve.

Galaxy Nexus për Verizon kishte bateri më të shkurtër se edhe të HTC Thunderbolt, që është telefoni i parë LTE me 4G nga bartësi që themeloi një reputacion për jetëgjatësinë e shkurtër të baterisë. Për shkak të radiot LTE 4G përdorin më shumë rrymë, telefonat që i përdorin ato priren të zgjasin shumë më shkurtër se sa mesatarja e smartphone-ëve. Por siç mund ta shihni disa telefona Verizon së paku zgjasin më shumë se 5 orë./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Konsola e re Xbox e Microsoft vetëm si tillë nuk duket