Biznes

John Chen në krye të BlackBerry deri në 2023

Publikuar , 15 Mars 2018
0
John Chen në krye të BlackBerry deri në 2023

BlackBerry shtyu afatin e kontratës së drejtorit ekzekutiv John Chen edhe me pesë vite të tjera duke garantuar postin e tij deri në 2023.

Chen ju bashkua BlackBerry në 2013-ën dhe menjëherë solli një frymë të re brenda kompanisë ndërsa u përpoq të kthente fatin e markës ikonike Kanadeze.

Por që atëherë kompania është tërhequr nga tregu i telefonëve inteligjentë për tu fokusuar në sigurinë kibernetike.

Vlera e tregut të BlackBerry është rritur me 134% në 16.1 miliardë dollarë vitin e kaluar tha kompania. /CIO Albanian

LEXO EDHE:  Pasi e quajti mashtrim, bosi i një prej bankave më të mëdha në botë thotë se nuk i plas fare për Bitcoinin

Lajmet e fundit>