Analiza

Justin Bieber, personazhi publik me më tepër ndjekës në Twitter

Publikuar , 24 Janar 2013
0
Justin Bieber, personazhi publik me më tepër ndjekës në Twitter

twitterRrjeti social Twitter dihet tashmë se lakmohet nga personazhet publikë të botës së artitit, politikës, biznesit etj.

Madje ky rrjet në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nëntorin e kaluar u shndërrua në një “arenë” të vërtetë nga dy kandidatët për të siguruar sa më shumë ndjekës.

Nga vëzhgimet e shërbimit që monitoron dhe ofron statistikat rreth rrjetit social Twitter “Twitter Counter”, këngëtari Justin Bieber, është personazhi publik me më tepër ndjekës në këtë rrjet social, pasur po nga një personazh tjetër botërror i muzikës , Lady Gaga.

Pastaj top renditja vazhdon me: Katy Perry, Rihanna, Presidenti i SHAB-së Barack Obama, Britney Spears, Taylor Swift, YouTube, Shakira dhe Kim Kardashian.

Ndiqni këtë link për t’u njohur me 100 faqet më të ndjekura në rrjetin e famshëm social Twitter. (PCWorld Albanian)

Twitter top 100

LEXO EDHE:  Gjermania thotë se pretendimet e Tesla për një autopilot janë të pavërteta

Tags >

Twitter