Vëzhgim

Kampionati botëror vendos rekord të ri në Twitter

Publikuar , 18 Qershor 2011
0
Kampionati botëror vendos rekord të ri në Twitter

Ndeshja finale në mes të SH.B.A.-së dhe Japonisë, vendosi një rekord të ri të cicërimeve në Twitter, me 7,196 cicmërime, në fund të ndeshjes. Sipas @Twitter, ndeshja në mes të Paraguait dhe Brazilit vendosi rekordin e ri, me 7,166 cicërime gjatë sekondit.

 

Rekordi i kaluar ishte vendosur gjatë këtij viti në Japoni, me fillimin e ditës së parë të vitit të ri, me 6,939 cicërime të dërguara gjatë sekondit. Ky rekord i ri, i vendosur nga kampionatio botëror i futbollit për femra kalon rekordin e vendosur gjatë kampionatit botëror të futbollit në Afrikë të Jugut. Diku rreth 3,283 cicërime ishin dërguar gjatë sekondës, kur Spanja mposhti Danimarkën,/pcworldalbanian

 

 

LEXO EDHE:  Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Lajmet e fundit>