Lajmet

Kampusi i Apple merr formë, finalizohet në tremujorin e parë të 2017 (Video)

Publikuar , 29 Dhjetor 2016
0
Kampusi i Apple merr formë, finalizohet në tremujorin e parë të 2017 (Video)

applecampus2-930x478Kampusi i Apple është pranë përfundimit të fazës fillestare të ndërtimit dhe të fundit zbulojnë disa pamje të kapura nga droni kur ndërtesa tashmë ka marrë formën e pamjes paraprake.

Videoja vjen nga Sexton Videography dhe tregon tarracën e “anijes hapësinore” të Apple e mbuluar terësisht në panele solare.

Qyteti i Kupertinos përditësoi uebsajtin për të lënë të kuptohet se faza e parë e ndërtimit do të përfundohet gjatë tre mujorit të parë të 2017-tës.

Ndërsa objektivat e Apple ishin tejet ambicioz sepse projekti duhej të ishte përfunduar tashmë.

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve bien ndjeshëm për shkak të pandemisë

Tags >

Apple