Harduer

Karta grafike RTX 3060 zyrtarisht në shitje

Nga: PCWorld
Publikuar , 25 Shkurt 2021
Vjen me disa veçori si ray-tracing që e bën dritën në video lojëra të duket më natyrale. Karta grafike RTX 3060 zyrtarisht në shitje

Ka mbërritur karta grafike e gjeneratës së re RTX 3060 ditën e sotme së bashku me driverat dhe është momenti që adhuruesit e lojërave të festojnë.

Në një njoftim Nvidia tha ditën e sotme se karta grafike është në shitje. Prezantuar në CES 2021, adhuruesit e lojërave në veçanti kanë pritur me padurim për debutimin e kartë grafike në fjalë.

Vjen me disa veçori si ray-tracing që e bën dritën në video lojëra të duket më natyrale. Sipas kompanisë karta e re grafike e cila vjen për të zëvendësuar GTX 1060 ka 10 herë më shumë performancë.

Edhe pse është në shitje nga dita e sotme të gjithë po pyesin për sa kohë do të jetë në stok. Harduerë si RTX 3060 shiten po aq shpejt sa edhe konsolat. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Monitori Apple sjell 27-inç dhe 5K për 1,599 dollarë