Harduer

Kasa kompjuterike BitFenix Ghost

Publikuar , 10 Shtator 2012
0
Kasa kompjuterike BitFenix Ghost

Halloween është akoma larg, por kjo nuk e ndaloi BitFenix për të krijuar një kasë tjetër e cila duket si një kostum.

Kasa më e re e kompanisë Ghost, një rast shumë i thjeshtë e cila është dizenjuar me një qasje të vogël që mund të përputhet pothuajse në çdo shtëpi, së bashku me një material silencioz i cili shërben për të larguar zhurmat dhe për të tërheq vëmëndjen.

Nga pikëpamja estetike, BitFenix deklaron se ajo përdori një trajtim të ri të quajtur NanoChrome, e cila kombinon një pluhur që më pas i vishet sipërfaqes së kasës që bën mos të ketë temperaturë shumë të lartë gjatë funksionalitetit.

Disa karakteristika të tjera janë përfshirja e tre mbajtëse drajvesh nga 5.25-inç, 3 nga 3.5 dhe 3 të tjera nga 2.5-inç, një mbajtëse e cila largon nxehtësinë e tepërt, një brendësi e gjitha e zezë, support USB 3.0, dhe shumë karakteristika të tjera fantastike.

Sipas kompanisë BitFenix, ajo deklaron se shasia Ghost do të ketë një çmim deri në fund të muajit, prej 99$. Deri atëhere shikoni videon që kompania ka lansuar. (PCworld Albanian)]

LEXO EDHE:  Flagshipët nuk duhet të presin 2020 për më shumë performancë dhe kjo falë Qualcomm

Tags >

harduerpc
Lajmet e fundit>