Biznes

Katër muaj nga ndalimi Google lejon reklamimin për monedhat kriptografike

Publikuar , 25 Shtator 2018
0
Ndalimi i parë i Google në Qershor synonte të mbronte konsumatorët dhe ndalonte reklamimin e ICO-ve, portofolëve dhe shërbimeve të këmbimit. Katër muaj nga ndalimi Google lejon reklamimin për monedhat kriptografike

Google i dha fund ndalimit të reklamimit për monedhat kriptografike dhe gjigandi i motorit të kërkimit do ti lejojë bursa e licencuara në SHBA dhe Japoni të reklamojnë.

Politika e re pritet të hyjë në fuqi në Tetor.

Ndalimi i parë i Google në Qershor synonte të mbronte konsumatorët dhe ndalonte reklamimin e ICO-ve, portofolëve dhe shërbimeve të këmbimit.

Jo vetëm Google por edhe Facebook, Twitter dhe Snapchat kanë ndaluar reklamimin e monedhave kriptografike.

86% e të ardhurave të Google vinë nga reklamimit ndërsa në gjysmën e parë të 2018-ës gjeneroi 54 miliardë dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  YouTube fshin gabimisht kanalet dedikuar kriptomonedhave

Lajmet e fundit>