Harduer

Kënaqësia e konsumatorëve? Galaxy Note 4 lë pas iPhone 6 dhe 6 Plus

Publikuar , 03 Qershor 2015
0
Kënaqësia e konsumatorëve? Galaxy Note 4 lë pas iPhone 6 dhe 6 Plus

samsung-galaxy-note-4-9024

Samsung Galaxy Note mban vedin e parë kur bëhet fjalë për arritjen e kënaqësisë së konsumatorëve duke lënë pas iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus.

gsmarena_001

Note 4 i cili doli në shitje në tetor të vitit të shkuar shënoi një total pikësh prej 86 nga 100 që është vlesëimi maksimal, 4 pikë avantazh ndaj telefonëve të Apple. Në fakt kemi katë vende të dyta sepse edhe Galaxy Note së bashku me Galaxy S5-sën kanë shënuar po të njëjtat pike, 82.

gsmarena_002

Më pas ndjekin Motorola Moto X dhe LG G3. Duhet të citojmë se gjatë anketimit Galaxy S6 nuk ka qenë akoma i disponueshëm. Ndërsa rënditja sipas prodhuesve kryesohet nga Samsung dhe Apple me nga 80 pikë secili ndjekur nga Motorola, BlackBerry dhe HTC me 79, 78 dhe 77 pikë respektivisht. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Ja cilat janë 8 gjërat e mbinatyrshme të Galaxy S10X

Lajmet e fundit>