Lajmet

Këngëtari Garth Brooks lançon shërbimin e tij të muzikës dixhitale

Publikuar , 06 Shtator 2014
0
Këngëtari Garth Brooks lançon shërbimin e tij të muzikës dixhitale

6e7bdb151c5b48f336af2f59af4f9e3063d53ecaBrooks njoftoi të enjten se ai ka krijuar partneritet me krijuesit e faqes dixhitale me pagesë ghosttunes.com për të lançuar katalogun e tij dhe dy albume të rinj për 30 $. Brooks fton dhe artistët e tjerë ti bashkohen atij në marrjen në kontroll të muzikës së tyre.

Ylli i muzikës country bëri këtë lajmërim në Allstate Arena në periferi të Chicagos, ku ai do të mbante dhe hapjen e turit të tij të ri botëror. Brooks ishte një nga artistët që refuzoi kategorikisht që muzika e tij të luhej në iTunes. Pak kohë më parë ai njoftoi dhe për një marrëveshje me Sony Music Label rreth një albumi të ri. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Shtetet e Bashkuara sulm masiv kibernetik ndaj Iranit

Lajmet e fundit>