Analiza

Shtatë fakte rreth Internetit të cilat mund të mos i keni ditur (Infografik)

Publikuar , 27 Dhjetor 2013
0
Shtatë fakte rreth Internetit të cilat mund të mos i keni ditur (Infografik)

48405289Interneti prej vitesh është bërë përditshmëri e jetës sonë, sigurisht për faktin se mësojmë shumë gjëra prej tij, por këto fakte sigurisht se do të ju befasojnë, sepse ka shumë mundësi që nuk i keni ditur….Këtu nuk bëhet fjalë për mosdije klasike, por për një perceptim të fakteve të cilat gjatë kohës janë shndërruar në një markë mbrojtëse të uebit.

ër shembull, për shumicën nga ne personifikim për blerje online janë eBay apo Amazon, edhe pse ekziston dyqani online i cili shet më shumë mallra sesa këto dy mega uebe së bashku, ndërsa bëhet fjalë për dyqanin kinez në internet i cili quhet – Alibaba.

Këtu është edhe një krahasim interesant i Hollywoodit dhe YouTube-s për kohën e nevojshme për të krijuar video përmbajtje me kohëzgjatje të njëjtë, ku YouTube është në “epërsi” ekstreme.

Shikoni infografikun interesant më poshtë i cili do të ju zbuloj së paku një pjesë të asaj që nuk e kemi ditur për “rrjetin e të gjithë rrjetave” dhe që shfaq internetin në një formë tjetër deri më tani. (PCWorld Albanian)

7_shocking_stats_wcreditsv11

LEXO EDHE:  OKB thotë se 4.1 miliardë njerëz janë të lidhur në internet

Lajmet e fundit>