Analiza

Kim Kardashian më e kërkuara e vitit në Bing

Publikuar , 30 Nëntor 2010
0
Kim Kardashian më e kërkuara e vitit në Bing

Lista e paraqitur sot është në kontrast të theksuar me listën e vitit 2009, ku në maje renditeshin Twitter, gripi i derrave, tregu i aksioneve e tematika të tjera.

Ja se cilët janë ata që u renditën në dhjetëshen e më të kërkuarve në Bing:


Kërkimet më të popullarizuara të përgjithshme për vitin 2010 në Bing

 1. Kim Kardashian
 2. Sandra Bullock
 3. Tiger Woods
 4. Lady Gaga
 5. Barack Obama
 6. Hairstyles
 7. Kate Gosselin
 8. Walmart
 9. Justin Bieber
 10. Free

Një theksim i veçantë këtu shkon për Justin Bieber, i cili u bë aq i popullarizuar në Twitter, sa që kompania u desh të shtojë infrastrukturë shtesë për të përballuar cicërimat e lidhura me Bieber.

Njerëzit më të popullarizuar të kërkuar në Bing

 1. Kim Kardashian
 2. Sandra Bullock
 3. Tiger Woods
 4. Lady Gaga
 5. Barack Obama
 6. Kate Gosselin
 7. Justin Bieber
 8. Jesse James
 9. Lindsay Lohan
 10. Jennifer Aniston
 11. Michael Jackson

As Yahoo e as Google nuk kanë paraqitur listat me termet më të kërkuara në motorët e tyre, megjithëse Google zakonisht e bënë këtë në javët e para të muajit dhjetor. Një zëdhënës i Google ka thënë për CNET se lista e vitit 2010 do të paraqitet paksa më vonë sesa zakonisht, për shkak se po tentohet të kapen më shumë të dhëna. /pcworld.al

LEXO EDHE:  Galaxy Fold vs Mate X: Si krahasohen ekranet me palosje të Samsung dhe Huawei

Lajmet e fundit>