Analiza

Kina, vendi me tregun më të madh në botë të shitjeve online

Publikuar , 07 Shkurt 2017
0
Kina, vendi me tregun më të madh në botë të shitjeve online Photo Source: Statista

Shitje online nga biznesi tek konsumatori janë në një revansh. Kina aktualisht është tregu më i madh në botë i shitjeve online me një vlerë prej 975 miliard dollar vitin e kaluar.

Shtetet e Bashkuara vinë menjëherë në vendin e dtë me 648 miliard dollar dhe Britania me 192 miliard dollar.

Ju ftojmë të ndiqni infografiku e paraqitur mëposhtë për të mësuar rreth 10 gjigandëve të tregëtisë online përgjatë viteve 2015-2016. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zgjidhja e çuditshme e Xiaomi për të eliminuar prerjet e kamerave selfie në ekran