Harduer

Kindle 3 është prodhimi më i shitur në historinë e Amazon

Publikuar , 27 Dhjetor 2010
0
Kindle 3 është prodhimi më i shitur në historinë e Amazon

Themeluesi i Amazon dhe udhëheqësi qendror ekzekutiv Jeff Bezos ka bërë disa deklarata për versionin e ri të këtij prodhimi, duke e theksuar çmimin e ulët të këtij prodhimi si çelës i suksesit dhe triumfues ndaj garave me tableta.

“Jemi duke parë që shumë njerëz që blejnë Kindle kanë gjithashtu një tabletë LCD të tyre. Përdoruesit raportojnë duke përdorur tabletat e tyre LCD për lojëra, filma dhe shfletim të webit dhe prodhimet Kindle për lexim të seancave,” tha Bezos.

Në gusht, Amazon tha që Kindle 3 është lloji më i shitur i prodhimit Kindle dhe kjo kohë e rëndësishme tregon që iPad dhe tabletat e tjera nuk i zvogëluar shitjet e prodhimit Kindle. Vitin e ardhshëm, sidoqoftë, ne mund të presim që të shohim më shumë tableta të cilat dallojnë për nga çmimi; do të jetë interesante të analizohet se a do të mbesin kaq të shumta shitjet e prodhimit Kindle. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Zbulohet procesori surprizë i AMD

Lajmet e fundit>