Lajmet

Kjo është e ardhmja e dizajnit material në Android

Publikuar , 24 Korrik 2018
0
Kjo është e ardhmja e dizajnit material në Android

Dizajni Material i Google do të rifreskohet së shpejti dhe një imazh i publikuar nga Ars Technica zbulon pamjen e re.

Diferenca më e madhe e treguar nga videoja është dizajni i bardhë me drejtkëndësha me skaje të harkuara.

Ende ka shumë punë për tu bërë.

Google Photos ngjan së shumti me aplikacionin Instagram falë dizajnit minimalist me shumë hapësira të bardha.

Gmail humbet baneri e kuq.

Për më tepër ju ftojm të shikoni videon e publikuar nga Winfuture.de për të ardhmen e Dizajnit Material në Android. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Prezantohet telefoni buxhetor Huawei Y7 Pro me ekran 6.26-inç

Lajmet e fundit>