Lajmet

Kokat e “Chatit” të Facebook më në fund në iOS

Publikuar , 22 Prill 2013
0
Kokat e “Chatit” të Facebook më në fund në iOS

chat fbFacebook po përmirëson aplikacionin e tij të iOS me futjen e lajmërimeve të “chatit” këtë javë, lajmëroi kompania. Përdoruesit e iPhone që e shkarkojnë këtë përmrëisim do të mund të marrin lajmërime gjatë javëve që vijnë.

Mesazhet që vijnë në Facebook duken si flluska me kokat e shokëve në to. Ju mund ti tërhiqni këto flluska në anët e ekranit. Duke klikuar mbi ato flluska do të shfaqen mesazhet.

Në Facebook Home një shtresë e re e shkarkuar vendoset në majë të ekranit të Android dhe kokat e “chatit” shfaqen bashkë në ekranin kryesor.

Keith Schroepfer, zëvendës presidenti i inxhinierisë së kompanisë tha në Konferencën “Zhytu në Telefonët Mobile, se përmrëisimi i aplikacionit për iOS me këtë funksion të kokave të “chatit” do të arrijë të martën dhe do të jetë një bum i vërtetë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Pas 11 vitesh GitHub bëhet me një aplikacion mobil