Harduer

Koleksionisti Rus i proçesorëve

Publikuar , 18 Shkurt 2013
0
Koleksionisti Rus i proçesorëve

procesorImazhi flet qartë vet për këtë të apasionuar mbas proçesorëve.

Ky koleksion përfshin më shumë se 1 mijë proçesorë duke futut këtu dhe ata që kohës së Bashkimit Sovjetik të cilët ishin të përhapur në masë para kohës së Intel-it (të paktën në Rusi).

Nëse jeni të interesuar mund të gjeni listën e plotë të proçesorëve këtu.

Lista e plotë përfshin koleksione 30 vjeçare të Intel-it (nga 4004 e deri te P4) si dhe shumë modele të tjera të AMD, NEC, TI, IBM, Motorola, Fujitsu dhe shumë të tjera.

Në të ka gjithashtu modele klonimi të Bashkimit Sovjetik si kopja e Intel 8080. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft prezanton një telefon me ekran që paloset

Tags >

procesor