Lajmet

Kompania Amazon sjell shërbim e saj muzikor

Publikuar , 14 Qershor 2014
0
Kompania Amazon sjell shërbim e saj muzikor

8af64e54f6bbdc16560f6a7067007750Pas disa muajve negociata dhe bashkëpunime Amazon më në fund solli shërbimin e vet muzikor në internet. Shërbimi “Amazon Prime Music” do të jetë i disponueshëm për konsumatorët e Amazon Prime.

Këta konsumatorë, të cilët paguajnë rreth 99 dollarë në vit do të munden ta përdorin shërbimin. “Amazon Prime Music” është projektuar që të jetë prezent edhe në telefonat inteligjentë me sistem operativ iOS dhe Android. Në mënyrë që të bëhet i mundur përdorimi i këtij shërbimi përdoruesit duhet të përditësojnë aplikacionin “Amazon Music”. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Një taksë mbi kompanitë e internetit mund të gjenerojë deri në 500 milion euro të ardhura

Tags >

Amazon
Lajmet e fundit>