Biznes

Konsumatorët e Microsoft tani mund të blejnë emrat e domeinëve të Go Daddy nga Office 365

Publikuar , 10 Tetor 2013
0
Konsumatorët e Microsoft tani mund të blejnë emrat e domeinëve të Go Daddy nga Office 365

GoDaddy-MSFT11Microsoft e ka bërë edhe më të përshtatshëm softuerin Office 365 për ndërmarrjet duke e lidhur atë me ndërmarrjen për hostim dhe regjistrim të domeinëve në ueb, Go Daddy.

Përdoruesit tani mund të blejnë një emër të domeinit nga Go Daddy drejtpërdrejt nga brenda Office 365 dhe Microsoft-i automatikisht do ta përgatis atë menjëherë për përdorim, thotë ndërmarrja në një postim në blog.

Sapo ta blini emrin e domeinint nga brenda Office 65, regjistrat për DNS-të e Go Daddy më pas përditësohen për përdoruesit për të filluar aplikimin e emrit të domeinit për adresat e e-mailit dhe uebfaqen e tyre.

Ata që tashmë kanë blerë një domein nga Go Daddy në shpejtësi mund të fillojnë “magjistarin” “Shto një domein” për të aplikuar opsionet e emrit të tyre në Office 360. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

Lajmet e fundit>