Blog

Koreja e Jugut vendi me shpejtësinë mesatare më të lartë të internetit

Publikuar , 04 Qershor 2017
0
Koreja e Jugut vendi me shpejtësinë mesatare më të lartë të internetit Photo Source: internet

Sipas Akamai, Koreja e Jugut është vendi me internetin më të shpejtë në botë me një shpejtësi mesatare 28.6 Mbps.

Në vendin e dytë dhe të tretë vinë Norvegjia dhe Suedi me 23.5 Mbps dhe 22.5 Mbps respektivisht.

Dhjetëshen e vendeve me shpejtësinë më të lartë mesatare të internetin e mbyllin Danimarka dhe Shtetet e Bashkuara me 20.1 Mbps dhe 18.7 Mbps. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  iPhone 12 mund të shtyhet për shkak të një problemi madhor

Tags >

internet