Harduer

Krahasimi i specifikimeve të BlackBerry Z10 dhe telefonave më të mirë Android

Publikuar , 31 Janar 2013
0
Krahasimi i specifikimeve të BlackBerry Z10 dhe telefonave më të mirë Android

BlackBerry Z10-Kanë kaluar shumë kohë që kur BlackBerry ka bërë progres të rëndësishëm si në fushën e harduerit, po ashtu edhe në atë softuerike.

Siç edhe ju kemi lajmëruar, BlackBerry dje ka prezantuar sistemin e ri operativ, BlackBerry 10.

Përveç kësaj, vetë kompania RIM e ndryshoi emrin në BlackBerry, ndërsa me këtë rast janë prezantuar edhe telefonat e ri BlackBerry Z10 dhe BlackBerry Q10.

Mund të thuhet se BlackBerry në këto risi ka investuar gjithçka që kishte dhe tashmë e gjithë kjo është lënë në mëshirën e tregut.

Se si është BlackBerry Z10 sa i përket specifikimeve në krahasim me telefonat më të mirë Android, mund ta shihni në foton më poshtë. (PCWorld Albanian)

BlackBerry Z10 comparison

LEXO EDHE:  Presidenti kthen ligjin për kriptomonedhat