Softuer

Krijuesi i Summly është një 16 vjeçar nga Londra

Publikuar , 17 Dhjetor 2011
0
Krijuesi i Summly është një 16 vjeçar nga Londra

Për të shkurtuar një storie të gjatë në një të shkurtër, startup në fajlë ka arritur të merr fonde në vlerë prej 250,000 dollarë prej miliarderit nga Hong Kongu Li Ka Ching, dhe më pas startupi u ngrit dhe u rishfaq këtë javë si Summly.

Por kjo nuk është e vetmja. Kur mësoni se themeluesi është një 16 vjeçar nga Londra, dhe aplikacioni është mjaft i mire për tu shfrytzëuar, gjërat dalin më shumë në pjesën “WOW”. 

Summly premton të ofrojë një mënyrë më të thjeshtë për të shfletuar dhe kërkuar uebin. Ai në mënyrë automatike përmbledh rezultatet e kërkimit, ueb faqet dhe artikujt e lajmeve me një shikim drejt asaj që synon të bëjë përmbajtjen më efikase. Kjo gjithashtu ndihmon që të sigurohen se rezultatet e kërkimit janë gjithnjë relevante dhe me lehtësi mund të vlerësohen.  Shikoni videon për të kuptuar më shumë. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Google ndërron mendje në lidhje me shfletuesin Chrome