Blog

Krimet kibernetike në Gjermani u rritën më 80% në 2016-ën

Publikuar , 24 Prill 2017
0
Kjo përbën një rritje me 3.6% krahasuar me 2015-ën. Informacioni u publikua nga gazeta gjermane Die Welt. Krimet kibernetike në Gjermani u rritën më 80% në 2016-ën Photo Source: Reuters

Qeveria Gjermane regjistroi plot 82,649 raste të mashtrimeve kompjuterike, spiunazhit dhe krimeve të tjera kibernetike në 2016-ën, një rritje e frikshme me 80% krahasuar me 2015-ën, shkruanin gazetat vendase.

Ministri i Brendshëm Gjerman do të publikojë ditën e sotme statistikat e krimit vjetor në Gjermani. Përveç krimeve kibernetike, policia gjermane regjistroi 253,290 krime të realizuara me ndihmën e internetit.

Kjo përbën një rritje me 3.6% krahasuar me 2015-ën. Informacioni u publikua nga gazeta gjermane Die Welt. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Teknologjia e re e Wi-Fi do të rrisë shpejtësinë e rrjeteve wireless me 3 herë

Tags >

siguri
Lajmet e fundit>