Harduer

Kufjet AirPods me karikim wireless pritet të debutojnë në fillim të 2019-ës

Publikuar , 04 Dhjetor 2018
0
Madje ai sugjeron se do të vinë me Bluetooth 5.0 dhe mundësisht një çip të ri të serive W. Kufjet AirPods me karikim wireless pritet të debutojnë në fillim të 2019-ës

Kur Apple zgjodhi heshtjen lidhur me bordin e karikimit wireless kur ka kaluar një vit nga prezantimi, të gjithë ngritën një pyetje të natyrshme: a do të kishte të njëjtin fat kasa e karikimit wireless të AirPods?

Jo domosdoshmërisht. Analistë i njohur i Apple Ming-Chi Kuo thotë se karikimi wireless për kufjet wireless AirPods do të mbërrijë në tre mujorin e parë të 2019-ën.

Madje ai sugjeron se do të vinë me Bluetooth 5.0 dhe mundësisht një çip të ri të serive W.

Vetëm në 2020-ën kufjet do të vinë me një dizajn të ri sipas Kuo. Ai nuk dha detaje por sipas spekulimeve është përdorues se kjo gjeneratë do të jetë rezistente ndaj ujit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sot 36 vite më parë Apple prezantoi pajisjen që do revolucionarizonte industrinë e kompjuterëve