Analiza

Kur një teknologjie i vjen fundi, a duhet ta riparoni apo ta zëvendësoni (Infografik)

Publikuar , 29 Shtator 2014
0
Kur një teknologjie i vjen fundi, a duhet ta riparoni apo ta zëvendësoni (Infografik)

replace-or-repair-feat-840x420Pajisjet tuaja nuk do të “jetojnë” përgjithmonë. Jetëgjatësia mesatare e një kompjuteri desktop është 4.4 vite. Por çfarë të bëjmë kur kompjuteri pëson probleme? Veçanërisht tek bizneset, riparimi mund t’ju kursejë disa para, por zëvendësimi më një pajisje të re do ishte zgjidhja më e mirë. A duhet të riparoni apo të blini një laptop të ri? Për shumë printera, është më me leverdi të zëvendësohet se të riparohet.

Infografiku i mëposhtëm nga Lexicon Technologies ilustron mënyrat më të mira për të kursyer dhe për të bërë zgjedhjen më të mirë mes riparimit dhe zëvendësimit të një teknologjie që i ka ardhur fundi. (PCWorld Albanian)

replace-or-repair

LEXO EDHE:  Dështon misioni hapësinor në Hënë i Izraelit

Lajmet e fundit>