Analiza

Kush e kundërshton lirinë e internetit (Infografik)

Publikuar , 23 Nëntor 2014
0
Kush e kundërshton lirinë e internetit (Infografik)

EnemiesofInternetFreedom-840x420Interneti edhe pse është një gjë të cilën shumica prej nesh e kemi tashmë si pjesë të pandashme të jetës sonë, ai është ende relativisht i ri. Në krahasim me mediumet e tjera të informacionit si gazetat dhe madje televizioni, ai është ende thjesht një “foshnje” dhe si i tillë do të ketë brenga gjatë rritjes. Njëra nga shqetësimet më të mëdha të internetit gjatë rritjes është çështja e lirisë. Disa entitete janë duke kërkuar që ta kontrollojnë uebin dhe ta largojnë lirinë me të cilën jemi mësuar.

Kush janë ata njerëz që duan të kundërshtojnë lirinë e internetit dhe çfarë duan të arrijnë? Shikoni infografikun e mëposhtëm për të marrë informacione. (PCWorld Albanian)

Enemies-of-the-Internet

LEXO EDHE:  Mbrojtja ligjore e Assange, mbështetësit mbledhin fonde

Tags >

internet
Lajmet e fundit>