Lajmet

Kush është loja e re që arriti 30 milionë lojtarë në 10 ditë

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 23 Mars 2020
0
Po shifra e fundit nuk është asgjë përballë titullit Apex Legends që debutoi 13 muaj më parë dhe tërhoqi 50 milionë lojtarë në katër javë. Kush është loja e re që arriti 30 milionë lojtarë në 10 ditë

Zhanri “battle-royale” i Activision ka debutuar vetëm 10 ditë më parë dhe arritur mëse 30 milionë lojtarë.

Call of Dutuy: Warzone ka rezultuar një hit i vërtetë. Warzone regjistroi tre milionë lojtarë në 24 orët e para dhe 15 milionë në tre ditët e para.

Po shifra e fundit nuk është asgjë përballë titullit Apex Legends që debutoi 13 muaj më parë dhe tërhoqi 50 milionë lojtarë në katër javë.

Warzone duket se është në të njëjtën trajektore. Në fund të vitit të kaluar Apex Legends kishte 70 milionë lojtarë dhe së bashku me Fortnite kanë arritur qindra miliona lojtarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Japonia konsideron lançimin e Jenit dixhital